Šioje svetainėje naudojami slapukai ir kitos sekimo technologijos, kad galėtume teikti jums savo paslaugas, pagerintume savo paslaugų veikimą ir funkcionalumą, analizuotume mūsų produktų ir paslaugų naudojimą ir pagerintume savo reklamos bei rinkodaros veiklą.

Slapukų politika   Informacija apie privatumą

ESAB žinių centras

Ar galiu aliuminį privirinti prie plieno?

K: Ar, taikydamas GMAW arba GTAW suvirinimo procesus, galiu aliuminį privirinti prie plieno?

A:

Aliuminį sujungti su daugeliu medžiagų, taikant klijavimo ar mechaninio tvirtinimo metodiką, yra palyginti nesudėtinga, tačiau norint privirinti lankiniu būdu prie kitų metalų, pavyzdžiui, plieno, reikia taikyti specialias metodikas. Metalus, pavyzdžiui, plieną, varį, magnį ar titaną tiesiogiai virinant lankiniu būdu prie aliuminio, susiformuoja labai trapūs tarpmetaliniai junginiai. Siekiant išvengti tokių junginių susidarymo, sukurtos specialios metodikos, skirtos apsaugoti kitus metalus nuo lankinio suvirinimo metu išlydyto aliuminio. Du dažniausiai naudojami metodai palengvinantys aliuminio privirinimą lankiniu būdu prie plieno yra panaudojant bimetalinio perėjimo plokšteles bei metalo padengimas kitos struktūros metalo sluoksniu prieš suvirinimą.


Bimetalinio perėjimo plokštelės: spec. paskirties bimetalinio perėjimo plokšteles galite rasti prekyboje. Galimos įvairios bimetalinių medžiagų kombinacijos tokios, kaip aliuminio sujungimui su plienu, nerūdijančiu plienu bei variu. Šios plokštelės geriausiai galėtų būti apibūdintos kaip medžiagų sekcijos, kurių vieną dalį sudaro aliuminis, o kitą dalį – su kita medžiaga sujungtas aliuminis. Šių skirtingų medžiagų sujungimo ir bimetalinio perėjimo intarpų suformavimo metodas dažniausiai yra valcavimas, sprogstamasis suvirinimas, trintinis suvirinimas, aplydomasis suvirinimas ir karštas slėginis suvirinimas, tačiau ne lankinis suvirinimas.

 

Tokių plieninių ir aliuminių tarpinių plokštelių suvirinimas lankiniu būdu gali būti atliekamas taikant įprastus suvirinimo būdus, pavyzdžiui, GMAW arba GTAW. Iš vienos plokštelės pusės plienas yra privirinamas prie plieno, o iš kitos – aliuminis prie aliuminio. Būkite atsargūs, kad suvirindami neperkaitintumėte plokštelių, nes plieno privirinimo prie aliuminio vietoje gali susidaryti daug trapių tarpmetalinių junginių. Rekomenduojama pirmiausia suvirinti iš tos pusės, kurioje aliuminis yra privirinamas prie aliuminio. Tokiu būdu plieną privirindami prie plieno gausime didesnį šilumos “nuvedimą” ir neleisime perkaisti plieno susijungimo su aliuminiu vietai. Bimetalinę tarpinę plokštelę populiaru naudoti sujungiant aliuminį su plienu. Šis metodas dažnai naudojamas suvirinant aukštos kokybės struktūrinių komponentų jungtis. Toks metodas naudojamas laivų gamybos pramonėje iš aliuminio pagamintų denio kabinų pritvirtinimui prie plieninių laivų denių, šilumokaičiuose esantiems aliuminiams vamzdeliams privirtinti prie plieninio arba nerūdijančio plieno rėtinio ir pan.

Metalo padengimas skirtingos struktūros sluoksniu: prieš jungiant aliuminį su plienu elektro lankiniu būdu, plieną galima padengti skirtingos struktūros metalo sluoksniu. Vienas būdas – plieną padengti aliuminiu. Kartais tai atliekama nardinamojo dengimo (karštojo aliuminizavimo) metodu arba aliuminį prie plieninio paviršiaus lituojant kietuoju lydmetaliu. Padengtą plieną prie aliuminio galima privirinti lankinio suvirinimo metodu. Reikia būti atsargiems, kad lankas nepažeistų plieno. Virinant turi būti naudojama speciali metodika, t.y. suvirinimo lanką reikia kreipti į aliuminio plokštelę, o išsilydžiusiam aliuminiui reikia leisti “subėgti” ant aliuminiu dengto plieno.

 

Kitas aliuminio privirinimo prie plieno būdas – plieninio paviršiaus padengimas sidabro lydmetaliu. Sujungimai tokiu atveju suvirinami naudojant pridėtinį aliuminio lydinį, saugant, kad nebūtų pradegintas apsauginis sidabro lydmetalio sluoksnis. Nė vienas šio tipo metodų neužtikrina visiško mechaninio tvirtumo ir yra naudojami tik sandarinimo tikslu.

 

Paskelbta Aliuminio suvirinimas , Pažymėta su TIG, Heliarc, TIG

x
x

x

Loading..